Понеділок, 06.05.2024, 03:07

Про ЗНЗ

В кінці ХІХ століття в селі Конельські Хутори була 2-х класна церковно – приходська школа, яка знаходилась біля церкви св. Великомученика Дмитрія, це тепер новий цвинтар. В школі працював  учитель Коновал, який за найменшу провину бив учнів лінійкою по пальцях.

Із 1918 р. по 1925 р. школа в селі не  існувала. Навчав дітей по хатах сільський хлопець Бойко Олекса Федорович і Богач Єлизар. Обидва померли в кінці 20-х років.

На початку 1925 року  до села приїхав жити і працювати вчитель Любанський Тихін Федорович. Це був один інтелігент  на село. На території колишнього маєтку поміщика Галанзовського була  організована початкова школа, яка  знаходилась біля лісу. Тут, в школі, зусиллями вчителя діяли драматичний гурток, стахановська школа, радіо вузол, демонструвалися  кінофільми.

Пізніше одружившись, йому почала допомагати вчителювати  дружина Ольга Павлівна.

Життєві дороги Любанського Т. Ф. загубилися в роки  Великої Вітчизняної війни. В селі і досі ходять легенди  про підпільну діяльність цього патріота , який під час війни знайшов панські підземелля і там ховав поранених  бійців Червоної Армії. Він поширював серед надійних людей правдиву інформацію про події, які відбувались на фронтах Великої Вітчизняної війни  на самому її початку.

У 20-30-х рр. вчителями працювали: Заграничний, Качур, Мулько.

В 1944 р. початкова школа почала знову працювати . На місце  Любанського була  направлена  Майданюк Віра Михайлівна, яка працювала в селі до кінця 50-х років.

Довгий час працювала в школі, до самого закриття , вчителька Бойко Лідія Гнатівна .

В 1975 р. до села дійшла страшна  інформація  про те , що і у  селі закривають початкову школу. З цього часу  всі діти  змушені були добиратись до сусідніх сіл.

Весело зустріли жителі  звістку про те, що і у нашому селі  знову буде школа .

Зусиллям жителів сіл  Конельські  Хутори і Медовата  була  збудована  нова красуня – школа.

Ось і настав той час, коли 126 учнів  прийшли 1 вересня 1990 р. до своєї рідної школи.

«Тепер є у нас два храми – церква і школа» - говорили жителі сіл на відкритті.

В 1975 р. до села дійшла страшна  інформація  про те, що і у  селі закривають початкову школу. З цього часу  всі діти  змушені були добиратись до сусідніх сіл.

Весело зустріли жителі  звістку про те, що і у нашому селі  знову буде школа.

«Тепер є у нас два храми – церква і школа » - говорили жителі сіл на відкритті.

На головну сторінку        До попередньої сторінки